Porozmawiaj z naszym ekspertem: Contact our expert: Contactez notre expert:  +48 536 531 000 biuro@tech-plast.net
  1. >>
  2. Projektowanie

Projektowanie

Koncepcja nowego wyrobu
na podstawie specyfikacji klienta

Na podstawie specyfikacji klienta przystępujemy do opracowania koncepcji nowego wyrobu. Proces ten obejmuje analizę techniczną produktu pod kątem jego wytrzymałości, funkcjonalności, trwałości i bezpieczeństwa. Oceniamy również możliwość jego wykonania, uwzględniając aspekty takie jak: estetyka i trwałość wyrobu oraz wydajność i koszty produkcji.

Na tym etapie bardzo ważna jest dla nas ścisła współpraca z klientem i indywidualne podejście do jego potrzeb, ponieważ naszym celem jest stworzenie koncepcji, która w 100% spełni jego oczekiwania.

Projekt CAD/CAM

Za pomocą oprogramowania CAD/CAM tworzymy trójwymiarowe wizualizacje danego komponentu i przygotowujemy go do produkcji w najbardziej optymalny sposób.

Dzięki naszej wiedzy, popartej wieloletnim doświadczeniem, podejmujemy się realizacji nawet najbardziej skomplikowanych projektów.

Analiza MOLD-FLOW

Wykonujemy szczegółową analizę MOLD-FLOW, która umożliwia przewidywanie i optymalizację zachowania tworzywa podczas wtrysku do formy. Zrozumienie i ocena wpływu na jakość formowania różnych czynników, takich jak: przepływ tworzywa, wypełnienie formy, deformacje, naprężenia, cykle wtrysku i wiele innych, umożliwia nam dokonanie odpowiednich zmian na etapie projektu, w celu poprawy jakości formowania, zmniejszenia kosztów produkcji i skrócenia czasu cyklu.

Wypelnianie 1 (1)

Prototypowanie/ Druk 3D​

Prototypowanie to proces tworzenia wstępnego modelu produktu za pomocą drukarki 3D w celu przetestowania i oceny jego wyglądu oraz funkcjonalności. Jest to kluczowy etap w projektowaniu i rozwoju produktów, który pozwala na wprowadzenie ewentualnych zmian w projekcie oraz udoskonalenie finalnego wyrobu przed jego wdrożeniem na rynek.

Dzięki tej technologii możemy poznać opinię klienta i dopasować projekt do jego indywidualnych preferencji, sugestii i potrzeb. Jest to dla nas niezwykle istotne i przyczynia się nie tylko do osiągnięcia doskonałej jakości i funkcjonalności wyrobów, ale również do budowania zaufania naszych klientów.

Konstruowanie formy

Konstruowanie form wtryskowych to proces złożony i wymagający dużej wiedzy w dziedzinie projektowania, inżynierii i technologii wtrysku. Połączenie naszych kompetencji i doświadczenia z nowoczesną technologią i parkiem maszynowym, pozwala nam na projektowanie i tworzenie narzędzi wykorzystywanych w procesie formowania wtryskowego. Nasze formy są wykonane z odpowiednich gatunkowo stali narzędziowych, odpornych na zużycie. W naszym portfolio posiadamy wiele rodzajów form, od prostych do zaawansowanych technologicznie.
Zobacz nasze realizacje

Masz pomysł na produkt, ale nie wiesz jak go zrealizować? Skontaktuj się z nami i przedstaw nam swoją wizję, a my pomożemy Ci ją urzeczywistnić.